Home Теми для обговорення Деградація землі Причини деградації земель
  • Всеукраїнський дитячий екологічний форум «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!»

ВГО "Розвиток та довкілля"

 
Причини деградації земель

Земля деградує, коли біофізичне довкілля знаходиться під загрозою. Будь-яке порушення або зміна, яке є небажаним чи завдає шкоди землі, погіршує його. Природні явища, такі як недавні землетруси і цунамі в Японії, не викликають деградацію земель. Загальний ефект від деградації земель є зниження продуктивності земель. Зниження продуктивності викликає продовольчу кризу в країні. Це означає, що багатство й економічну стабільність країни значно скоротиться. 

 

Очищення землі сільськогосподарських для цілей, використання деревини як палива, деревини для будівництва будинків та меблів — це справжні причини деградації земель. Звільнення від рослинності і лісів погіршує землю, оскільки вона залишає голою і піддається вітровій та водній ерозії. Ці два елементи призвели до масової ерозії, оскільки вони вимивають верхні шари ґрунту, який може підтримувати сільське господарство.
Інтенсивне сільське господарство та інші бідні методи ведення сільського господарства також викликає виснаження ґрунту. Це пов'язано з тим, що хімічні добрива для прискорення виробництва сільськогосподарських культур вбивають природні поживні речовини ґрунту. Слабкі методи зрошення, такі як зрошення водою, яка містить бікарбонат натрію, призводить до ґрунтової алканізації, який в свою чергу призводить до погіршення структури ґрунту.
Видобуток піску, каменів, мінералів і руд також порушує структуру землі або викликає зміни ландшафту даного середовища. Наявність кар'єрів біля житлового району становить небезпеку для людей, що живуть навколо нього. Це тому, що він може бути розсадником захворювань, таких як комарі. Заповнені водою кар'єри також є небезпечними місцями для купання, існує статистика, яка показує те, що люди тонуть в кар'єрах.
Міграція із сіл у міста призвела до появи міських нетрів. Це тому, що існує високий попит на місця, щоб жити для сотні бідних міських жителів. В результаті у багатьох містах виростають цілі райони нетрів з відсутністю каналізації, немає управління відходами. Все це також призводить до деградації земель.
Перенаселення також побічно є причиною деградації земель; це тому, що є підвищений попит на землю для сільськогосподарського використання. Це також призводить до перенасичення сільськогосподарської землі, отже, веде до збідніння ґрунту. Зі збільшенням чисельності населення і попиту на продукти харчування виникає потреба в більшій кількості води, ця вимога призводить до надмірної видобутки - процес, який впливає на кількість ґрунтових вод. У майбутньому - темпи видобутку підземних вод перевищує швидкість, з якою природа поповнює водоносні горизонти.