Home Теми для обговорення Деградація землі
  • Робота учасників семінару
  • Description: семінар для представників громадськості «Переваги РВПЗ для громадськості (здоров’я та навколишнє середовище)» у Женеві

ВГО "Розвиток та довкілля"

 
Причини деградації земель

Земля деградує, коли біофізичне довкілля знаходиться під загрозою. Будь-яке порушення або зміна, яке є небажаним чи завдає шкоди землі, погіршує його. Природні явища, такі як недавні землетруси і цунамі в Японії, не викликають деградацію земель. Загальний ефект від деградації земель є зниження продуктивності земель. Зниження продуктивності викликає продовольчу кризу в країні. Це означає, що багатство й економічну стабільність країни значно скоротиться. 

Детальніше...
 
Деградація земельних ресурсів та екологічні наслідки

Територія землі - це основа, базис, фундамент життя людини, життєвий простір, на якому людство виникло, розвивається, де протікає його діяльність. Без землі, без території, немає і не може бути взаємодії людей, що складають суспільство, і самого їхнього життя. Захоплення чужої землі - головна мета воєн та інших насильницьких дій, а випадки вигнання народів зі своєї землі, які знає історія, ведуть до винищування людей і загибелі нації. Земля є необхідною матеріальною передумовою процесу праці, одним з його найважливіших речових факторів, виступає головним засобом виробництва в ряді галузей народного господарства і, в першу чергу, в сільському та лісовому господарстві. Особливий напрямок використання землі - це експлуатація її надр.

 
Успіх «зеленої революції» мав і зворотний бік: масштабне сільськогосподарське освоєння земель, широка хімізація та інтенсифікація сільського господарства викликали посилення процесів ерозії, забруднення поверхневих та ґрунтових вод. Масштабне застосування зрошення без суворого дотримання норм поливу на бездренажних меліоративних системах призвело до процесів іригаційної ерозії, вторинного засолення і заболочення ґрунтів, забруднення поверхневих і підземних вод, до обміління річок. Застосування великих доз мінеральних добрив і пестицидів призвело до забруднення води, повітря, землі і відповідно самого продовольства. Це все ціна технічних досягнень XX століття.
Детальніше...