Home Теми для обговорення Зміна клімату Про зміну клімату
  • Всеукраїнський дитячий екологічний форум «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо Ми!»

ВГО "Розвиток та довкілля"

 
Про зміну клімату

 

Виклики нашого часу

З 1900 року середня глобальна температура підвищилася на 0,74° C. Люди і надалі впливають на зміну клімату, особливо через викиди парникових газів, у цьому списку слід виокремити вуглекислий газ (CO2), який штучно підігріває атмосферу Землі. У цьому значною мірою винне спалювання викопного палива.

Зміна клімату все більше буде викликати урагани, посухи, повені та пожежі і чинити серйозний вплив на виробництво продовольства, наявність води та екосистем, таких, як ліси і водно-болотні угіддя. Серйозну занепокоєність викликає те, як швидка зміна клімату буде сприяти збільшенню існуючих екологічних стресів і вплине на продовольчу безпеку, конфлікти за ресурси, а також втрати засобів до існування для мільйонів людей.
Деякі регіони постраждають більше, ніж інші. Глобальне потепління, як очікується, буде спостерігатися над поверхнею землі і у високих північних широтах. Арктика, Африка на південь від Сахари, невеликі острови та великий дельти річок Азії найбільше постраждають.
Найбільш відповідальні за глобальні викиди, бідні і уразливі країни, що розвиваються, понесуть на собі всю тяжкість наслідків зміни клімату. Це глобальна відповідальність, щоб допомогти цим людям адаптуватися.
Світ розробив широкий спектр рішень, які допоможуть боротися зі зміною клімату. Захист і краще управління нашими природними ресурсами є рентабельним і ефективним способом стабілізації викидів парникових газів, в той час як ми робимо перехід до сталого низьковуглецевого світу в найближчі десятиліття. Природні ресурси також можуть допомогти нам адаптуватися до наслідків зміни клімату, з якими ми вже зіткнулися. Це можливість, яку ми не можемо дозволити собі втратити.
Деякі факти
За даними Міжнародної панелі з питань зміни клімату (IPCC), якщо глобальна середня температура підвищиться більше, ніж на 2° С, то вже не буде необоротних впливів на воду, екосистеми, продукти харчування, прибережні зони і здоров'я людини. У нас є 50% шансу уникнути 2° С потепління, якщо ми стабілізуємо викид парникових газів на рівні 450 частин на мільйон еквівалента CO2 (частин на мільйон в еквіваленті діоксиду вуглецю). Останні дані свідчать про ще більш швидкі зміни, що дозволить значно, а в деяких випадках необоротно вплинути не тільки людей, але і на види і екосистем. Це означає, що ми повинні почати радикальне скорочення викидів зараз і перейти на низькі викиди, щоб уникнути збільшення кількості СО2 в атмосфері.
Рівень моря піднявся на 20 см в минулому столітті.
Льодовики, сніговий покрив і морський лід все зменшуються.
Ми переживаємо більше спеки, засухи і екстремальних опадів і більш інтенсивні тропічні циклони.
Глобальна температура може піднятися на цілих 6,4 ° С до кінця століття.
До 30% видів рослин і тварин може зникнути, якщо підвищення глобальної температури перевищить 1,5-2,5° С.
Арктичний морський лід може зникнути протягом літа в другій половині цього століття.
Урожайність сільськогосподарських культур в тропічних зонах може значно зменшуватися при навіть скромному (1-2 ° С) підвищенні температури.
Одна з шести країн у світі стикається з нестачею продовольства щороку через сильну посуху, яка може стати напівпостійною умовах зміни клімату.
Загальні витрати і ризики зміни клімату будуть еквівалентні втратам до 20% світового ВВП на рік, у той час як витрати на заходи на сьогодні обмежені до приблизно 1% світового ВВП щорічно.