Home Теми для обговорення Біорізноманіття Чорнобильські коні Пржевальського йдуть на м'ясо
  • День довкілля

ВГО "Розвиток та довкілля"

 
Чорнобильські коні Пржевальського йдуть на м'ясо

Стадо коней Пржевальського, які проживають в Чорнобильській зоні відчуження, знаходиться під загрозою зникнення через браконьєрів, стверджують вчені.


Дослідники в Україні кажуть, що популяція коней може бути в стані занепаду, оскільки браконьєри знищують тварин швидше, ніж вони розмножуються.
Тридцять один кінь були взяті з заказника коней Пржевальського і з місцевого зоопарку.
Вони були випущені в зоні в 1998 і 1999 роках.
Вчені з державного Екоцентру в Чорнобилі кажуть коні були звільнені з метою «збагатити біорізноманіття" зони відчуження навколо Чорнобильської атомної електростанції з пошкодженим ядерним реактором.
Населення з цієї зони було евакуйоване в 1986 році після того, як відбувся вибух на четвертому ядерному реакторі.
Професор Тім Муссо, біолог Університету Північної Кароліни, який відвідував зону з метою вивчення принаймні двічі на рік, зазначає, що стало коней, яке він помітив “стало меншим ” за останні роки.
“Багато людей в цій частині є дуже бідними, - він розповів BBC Nature щодо останньої подорожі в зону відчуження. - Тож доступ до доступної конини є дуже заманливим для цих людей ”.
Але Сергій Паскевич, дослідник Національної академії наук України і автор веб-сайту, що присвячений екології і дикій природі в виключній зоні, розказав BBC Nature, що браконьєри напевно долають великі відстані до виключної зони і забирають туші тварин на продаж.
Пан Пашкевич пояснив, що найбільш оновлена інформація про коней та, що у стаді було 30-40 коней у зоні. Це показує значне скорочення особин порівняно з 2003 роком, коли кількість коней сягала 65.
“Важко сказати які саме фактори впливають на життя цих тварин, - він зауважив. - Можливо це вовки — їх дуже багато у виключній зоні, - можливо хвороби. Звичайно антропогенний фактор (полювання) не можна виключати ”.
Ігор Чіжевський, біолог Чорнобильського Екоцентру, який вивчав дике життя в зоні, зауважив, що браконьєрство швидше за все впливає на популяцію диких коней там. Він також підтвердив, що українські дослідники знайшли кілька мертвих коней, які були застрелені браконьєрами, а також наголосив, що наразі важко сказати скільки коней залишилось.
“Протягом трьох років ніхто не рахував кількості особин в популяції. Тому ми не знаємо ” - сказав він BBC Nature.
Пан Паскевич припускав, що зона повинна стати як заповідна територія “з науково-дослідним центром для вивчення природи і радіо-екологічні наслідки ядерної катастрофи ”.
“Але на сьогодні виключна зона не є заповідною територією і там практично немає науковців з достатніми знаннями і можливостями досліджувати цю територію ”, - він зазначив.
“В такі ситуації...майбутнє коней Пржевальського є дуже невизначеним ”.