Home Новини VIII Міністерська Конференція Європейської економічної комісії ООН «Навколишнє середовище для Європи»
  • Мистецька екологічна акція Пленер "Дерево життя"

ВГО "Розвиток та довкілля"

 
VIII Міністерська Конференція Європейської економічної комісії ООН «Навколишнє середовище для Європи»

  З 8 по 10 червня в м. Батумі (Грузія) була проведена Восьма Конференція міністрів «Довкілля для Європи», організована за підтримки Комітету з питань екологічної політики ЄЕК ООН. Це велике зібрання міністрів охорони довкілля в Європі організоване в тісній співпраці з Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). На конференції були присутні 600 делегатів з 56 країн світу в тому числі і делегація України на чолі з Міністром екології та природних ресурсів Остапом Семераком, представники громадських організацій Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», Всеукраїнської громадської газети «Розвиток та Довкілля». 

Було організовано нараду високого рівня на тему «Освіта в інтересах сталого розвитку» (ОСР)  з метою оцінки прогресу, досягнутого протягом перших десяти років здійснення стратегії ЄЕК ООН, та прогрес, досягнутий у справі розробки загальної системи екологічної інформації в Європейському регіоні.

Після пленарного засідання на круглих столах депетати детально  обговорять такі питання як "Зелена" економіка; покращення якості повітря для кращого довкілля і здоров'я людини; освіта для сталого розвитку.  

Виступаючи на VIII Конференції міністрів «Довкілля для Європи», міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак розповів, що український уряд усвідомлює важливість та значення розвитку й популяризації освіти в інтересах сталого розвитку (ОСР) серед громадян та докладає максимальних зусиль щодо її практичної реалізації в країні і підтримав пропозицію колеги з Нідерландів щодо організації позапрограмної екологічної освіти, запропонувавши вивчити можливість обміну студентами між країнами у рамках подальшого впровадження ОСР.

Міністр підкреслив, що Україна вже виконала низку завдань, окреслених програмою «Екологізація економіки в країнах Східного партнерства» («EaP GREEN») та зазначив, що Україна розглядає можливості та моделі переходу національної економіки до «зеленої» економіки до 2030 року.


Доповідь міністра екології та природних ресурсів України на Батумській конференції

Головні пріоритети реалізації «EaP GREEN» в Україні - це удосконалення українського природоохоронного законодавства до правових вимог законодавства ЄС, запровадження європейських механізмів щодо оцінки впливу на довкілля від реалізації конкретних проектів, басейновий принцип управління водними ресурсами країни, європейський підхід управління у сфері поводження з відходами, підвищення ефективності поводження з ГМО. Міністр переконаний, що досвід передових країн світу, орієнтований на "зелену", ресурсоефективну, низьковуглецеву, екологічно орієнтовану економіку, є гарним прикладом для реалізації відповідної політики в Україні.
Політичне значення процесу «Довкілля для Європи» важко переоцінити - це головна довгострокова загальноєвропейська основа для сприяння екологічно безпечному та збалансованому (сталому) розвитку. За результатами форуму буде прийнято підсумковий документ, який офіційно закріпить сучасні пріоритети екологічної політики в пан'європейському регіоні щодо головних тем конференції - якості атмосферного повітря, екоосвіти і розвитку «зеленої» економіки.