Home
  • Виступ співачки Альоші

ВГО "Розвиток та довкілля"

 
Уряди обіцяють захист в лісових планах

Активісти проголошують, що починаються темні часи у зв'язку з продажем земель в урядових планах.
 
Міністри стверджують, що праліси будуть збережені від комерціалізації так як ними розпочато консультації Комісії з питань лісів щодо майбутнього земель в Англії.
 
Активісти скаржаться на те, що ослаблення суспільної власності на ліси зашкодить природі та обмежить доступ.
Але консультаційні документи пропонують, щоб “праліси" такі як Нью-Форест будуть управлятися благодійними організаціями із збереженням прав доступу.
Комерційні оператори будуть управляти комерційними лісами на правах довгострокової оренди.
Громадам і громадянському суспільству будуть надані можливості купити ліс чи отримати його в оренду.
Ці консультації охоплюють 1,500 земельних ділянок загальною площею 2,500 кв. км, що становить 18% лісів Англії, що перебувають у власності Комісії з питань лісів.
Шотландія, Уельс і Північна Ірландія не охоплені цим планом.
Секретар з питань довкілля Каролін Спелман зазначила, що передаючи ці землі, уряд і Комісія з питань лісів отримають можливість сконцентруватися на їхніх найважливіших призначеннях.
“Державний контроль над лісами повертає нас назад до років Першої світової війни, коли потреби були зовсім іншими, - зауважила вона. - В Уряду немає жодної причини біти в бізнесі щодо виробництва деревини і управляти лісами.”
Якщо благодійні організації будуть управляти пралісами, то як сказала пані Спелман BBC News, уряд надасть фінансову підтримку.
Уряд зокрема зазначає, що 69 % англійських лісів вже перебувають у приватній власності, а також Нова Зеландія, Південна Африка і Австралія вже пройшли через цей процес в минулих роках.
Відновлення
Незважаючи на це, опоненти, включаючи Архієпископа Кентаберійського, Дейма Джуді Денча і Біла Брайсона, описали цю приватизацію як “безсовісну”.
У листі до Sunday Telegraph вони застерігали, що це може поставити під загрозу охорону природи і обмежить права доступу, якими користуються мільйони людей.
Група “38 градусів” розпочала кампанію “Збережіть наші ліси”, під петицією якої підписалось вже 250,000 людей. 
"Але наші ліси залишаються в небезпеці, - зазначив її виконавчий директор Девід Баббс. - Як показало опитування більше ніж 80 % людей хоче, аби ці ліси залишились у державній власності для майбутніх поколінь; поки що уряд лише проводить консультації з нами як ці ліми повинні бути приватизовані”.
"Що це за консультації?" напряму запитала RSPB.
"Ми як і раніше є відкритими з приводу цих пропозицій, - але ми повинні бути впевнені, що той, хто управляє колишніми державними лісами, будь то приватні особи, компанії, орендарі або благодійні організації, захищатиме нашу рідну дику природу", - сказав директор з питань збереження Марк Ейвері.
Але Джо Філдінг, зафрахтований лісник, який управляє веб-сайтом Ліс для продажу, сказав, що такий крок може бути корисним.
"Комісія з питань лісів дещо погано здійснювала управління деякими зі своїх земель, а я вважаю, що наші ліси краще будуть управлятися в приватному власності в будь-якому випадку", - сказав він BBC News.
Лісовий траст, консервативна благодійна організація, закликала уряд посилити захист древніх лісів перед їхньою передачею — запровадити такий захист, який він є у найбільш знакових будівель.
Це зокрема стосується близько 20000 гектарів пралісів, де були висаджені хвойні дерева в середині минулого сторіччя.
“Можливість відновлення їх зараз, - сказав головний спеціаліст Сью Холден, - надає великі можливості для лісової охорони дикої природи в Англії, яку я коли-небудь знав. Замінюючи хвойні новими хвойними деревами — це заглушить життя в цих лісах. Але якщо ці ліси не відновити, то ми можемо раз і назавжди втратити таку можливість”.
Консультації триватимуть до середини квітня.
Читачі сайту BBC news надсилають їхні думки щодо цієї новини. Ось вибірка з них.
Навряд чи об'єднання громадян зможуть зібрати достатньо коштів для того, щоб купити місцеві ліси. Найбільш імовірно, що ці ліси будуть продані розробникам, які перетворять їх на будівельні майданчики, зони приватного відпочинку або вітряні електростанції. Ліси належать людям. Ми доглядаємо за ними на правах управління для наших дітей і дітей їхніх дітей, так само як попередні покоління зберегли їх для нас. Крістін Девіс, Кембріджшир.
Ми всі повинні мати право насолоджуватися цими лісами, оскільки вони частина нашого надбання і спадку. Ліси не для того, щоб бути проданими урядом. Джон Бірч, Лондон.
Я погоджуюсь, Уряду потрібно зберегти гроші і заробити для того, щоб зменшити державний борг. Водночас це ще один приклад короткострокового мислення і зарозумілості політиків. Пол, Бостон, Лінкольншир.
Вся ця пропозиції я вважаю є небезпечним кроком. Я думаю, ніхто не буде заперечувати той факт, що це простий спосіб перетворити наші ліси в бізнес. Ліс це не вигідно, якщо ці ресурси не використовувати. Я безумовно не хочу, щоб наші ліси потрапили у комерційну власність, яка завжди шукає додатковий дохід від своїх покупки. Аласдар Сейел, Бредфорд, Західний Йоркшир.
Я ніколи не буду голосувати за Торі знову. Продати наш красивий ліс - це аморально і є ганьбою для людей цієї прекрасної країни, яка піклується про навколишнє природне середовище. Ліси повинні бути збережені для майбутніх поколінь, а не замінені бетонними спорудами і кількома супермаркетами. Делайла Томпсон, Лондон
Уряд говорять, що вони збережуть наші права, але ми тільки повинні дивитися на те, що трапилося в Озерному краї протягом останніх кількох місяців - автостоянками нам закрили наші права. Ейлін Кліффорд, Престон, Ланкашир
Я запеклий велосипедист і ліси для мене є винятковим місцем, щоб поїздити там. Я стурбований тим, що мої права не будуть закріплені в законодавстві і я можу втратити право доступу до лісу. Джеймс, Бірмінгем.

Тут, в лісі Діну ми завжди вільно пересувалися. Нічого не повинно змінитися. Те, що пропонує уряд, є злочином. Жоден уряд не може гарантувати, що ці землі будуть захищені в цих нових пропозиціях.

 

Лінда Вард, Ньюленд, Глостершир.